Житомирська обласна дитяча лікарня |
Русак П.С., Шевчук Д.В., Стахов В.В. |
Омфалоцеле як і гастрошизис відносяться до патології вродженої розщелини передньої черевної стінки, зустрічається із частотою 1:6000 та 1:3000 новонароджених (Т.У. Ашкрафт,Т.М. Холдер, 1997р.). Летальність сягає до 60%. Факторами, які можуть вплинути на ефективність лікування є: своєчасна діагностика, прогнозовані пологи, своєчасне оперативне втручання (перші години до заповнення петель кишечника повітрям), наявність сучасних апаратів штучної вентиляції легень, моніторингової апаратури, препаратів нутрітивної та антибактеріальної терапії.
Завдяки адміністрації області, управлінню охорони здоров'я та адміністрації лікарні в обласній дитячій лікарні вище вказані чинники зконцентровані на базі відділення реанімації новонароджених. Це дозволило знизити післяопераційну летальність новонароджених до 3-4% (Україна - 9,0%) та проводити увесь комплекс оперативних втручань серед новонароджених.
В післяопераційному періоді стан дитини стабільний, знаходиться на ШВЛ для проведення адекватної респіраторної підтримки.
Питання для дискусії
1. Які критерії є посильними для виконання тієї чи іншої методики оперативного втручання у дітей з омфалоцеле?
2. Закривати передню черевну стінку з формуванням вентральної грижі та в подальшому її корегувати, або виконувати пластику усіх шарів передньої черевної стінки провокуючи підвищення внутрішньочеревного тиску, який негативно впливає на гемодинаміку та спонукає до формування діафрагмальної кили? Використання синтетичних матеріалів є дороговартісним, тривалим з можливим вторинним інфікуванням та розвитком гнійно-септичних ускладнень.